I paradis
Lige nu svælger jeg i synet over folks smukke paradisæbletræer. Det er underligt nok et træ, jeg før ikke var ret vild med. Det har så ændret sig fuldstændigt i år. Har planter 3 allerede - og et mere i denne sort er på vej. Glæden vil ingen ende tage - så smukke blomstergrenene er. On the way home I went by this crapapple 'Golden Hornet' - and it was so beautiful. I wonder why I never saw the beauty of these trees before. As a gardener my taste for different plants I never would be interested in before seem to mature? Do you feel the same? #gardens #crabapple #goldenhornet #flowerringtrees #gardenersworld #gardensofinstagram
Jeg kunne ikke være mere enig! Men, jeg ville jo ikke være våren for uten heller da. Forventningens sødme :)
SvarSletLa oss danse sol-dansen sammen alle sammen! Så kan all snøen forsvinne og sommeren komme!
SvarSletØnsker deg en fin kveld.
Nej ikke sommer, det går for stærkt, men lunt forår, så vi kan nyde alle væksterne kommer i gang. Det er jeg med på, så danser jeg gerne soldans med I andre :o)
SvarSletJa nu gider jeg altså heller ikke mere kulde og sne.
SvarSletJeg har forsøgt med soldans - i sofaen, godt nok...
ingen sne her, men det er hunde koldt, jeg bekymrer mig for de planter der har fået næsen lidt for langt frem.
SvarSletJa, kan det ikke bare det? Hvis vi nu er mange der ønsker det samtidig, går det måske i opfyldelse;) Hvor ser det dog dejligt og indbydende ud på dit billede - så hyggeligt.
SvarSletEnig. Jeg er også SÅ træt af kulde. Det er jo p....koldt i dag. Mit oliventræ ER flyttet ud på terrassen. Håber det går!
SvarSletJa lad os få noget sol og varme 0).
SvarSletForsat god påske.
Sne har vi heldigvis ikke fået, men sol, blæst og ikke ret mange varmegrader var hvad vejret bød os i dag.
SvarSletJeg er enig med dem der ønsker et langt lunt forår, selve sommeren må godt vente...;-)
SvarSletHar så meget der skal ordnes både ude og inde inden sommerens komme.
Her var i dag flot sol afbrudt af små snefnug og meget koldt.
Fortsat god påske fra Lisbeth
Hej Eva. Jeg synes også det er for tidligt med sommer, men gerne mere lunt vejr og solskin. så vil jeg også være med i dansen!
SvarSletDagen idag ser rigtig fin ud dejligt når udendørsprojektet er planlagt til idag, håber jeg kan ligge billeder på af det, en af dagene. Din udeterasseer er godt nok fin min er ikke så smuk ,men den virker efter hensigten: tørvejr. Har tit siddet der i en rengbyge og nydt det.
SvarSlet